Menu
Strona głowna-OFERTA-Bramy garażowe-BRAMY GARAŻOWE ROLOWANE

< powrót

   BRAMY GARAŻOWE ROLOWANE

 

Informacje ogólne

 


Ze względu na swoje szczególne przeznaczenie każdy garaż powinien być pomieszczeniem funkcjonalnym i bezpiecznym. Najistotniejszym elementem odpowiedzialnym za te właściwości garażu jest brama garażowa. Brama która  nie tylko zabezpiecza samochód, lecz często broni także dostępu do domu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Funkcjonalność
Rolowane bramy garażowe to rozwiązanie wszechstronne - bramę można zamontować zarówno w budowanych obiektach jak i w już istniejących. Ważną zaletą bram rolowanych jest oszczędność miejsca. Pracująca w płaszczyźnie pionowej brama  jest szczególnie dobrym rozwiązaniem tam, gdzie podjazd do garażu jest krótki  lub prowadzi wprost na ulice. Poprawia to znacznie bezpieczeństwo kierującego,  gdyż podniesiony pancerz bramy nie ogranicza widoczności. Funkcjonalność bramy rolowanej potwierdzają także poszczególne jej elementy. Profile, z których  zbudowany jest pancerz, charakteryzują się dobrą izolacyjnością cieplną i akustyczną. Dzięki temu garaż nie przemarza, a brama stanowi barierę dla uciążliwego hałasu, bez względu na to czy powstaje on wewnątrz, czy też na  zewnątrz garażu. Dopływ światła zapewnić można montując w pancerzu profile z  przeszkleniem. Estetyka
Jako istotny element architektoniczny brama powinna harmonizować z elewacją budynku. Dzięki dobranej kolorystyce oraz estetycznemu wyglądowi może ona wspaniałe podkreślać elewację domu i garażu.

 


Bezpieczeństwo
Brama rolowana to rozwiązanie bezpieczne pod każdym względem. Pancerz wykonany  z profili PA 77 jest wytrzymały na działanie mechaniczne , a solidne prowadnice     znacznie utrudniają jego wyrwanie. Brama standardowo wyposażona jest również w  zabezpieczenie przed podniesieniem. Hamulec elektromagnetyczny siłownika     napędzającego bramę wraz z wieszakami blokującymi skutecznie udaremniają wszelkie  próby podważenia bramy. Zgodnie z obowiązującymi normami w konstrukcji naszej   bramy przewidzieliśmy także zabezpieczenie przed przyciśnięciem zamykającą się  bramą. W przypadku znalezienia jakiejkolwiek przeszkody w polu działania fotokomórki, brama zostaje natychmiast zatrzymana. Problemu nie stanowi także awaria zasilania. W przypadku zaniku napięcia bramę można otworzyć lub zamknąć za pomocą  awaryjnego napędu ręcznego (ANR). 


 
Komfort obsługi 
Zastosowanie napędu elektrycznego oraz zdalnego sterowania zapewnia duży komfort obsługi. Sterowanie radiowe pozwala na otwieranie i zamykanie bramy bez potrzeby wysiadania z samochodu. Może to być szczególną zaletą w czasie deszczu lub  wieczorem za pomocą pilota, włączyć można oświetlenie podjazdu lub garażu.

 
Profil bramowy PA 77
Wykonany jest z wysokogatunkowych blach aluminiowych, przeznaczonych na  konstrukcje pancerzy bram rolowanych. Nacisk został nałożony na walory  zabezpieczające profilu. Specjalny kształt profili , odpowiednia grubość blachy pozwala zbudować z profili PA 77 stabilny pancerz odporny na działania mechaniczne.  Blacha pokrywana jest lakierem poliestrowo- poliamidowym. Powłoka uzyskana w ten sposób charakteryzuję się bardzo dobrą trwałością zabarwienia i zwiększoną   wytrzymałością na ścieranie. Profil odporny jest na działanie czynników  atmosferycznych i łatwy w utrzymaniu czystości. Zaletą profilu jest jego duża  trwałość i nieduży ciężar. W zależności od potrzeb profile PA 77 łączyć można  w pancerzu z profilami z przeszkleniem PER 77 i wentylacyjnymi PEW 77.

PPH-U PARTNER  Ul. E.Plater 13a  25-111 Kielce        Tel. kom.: 501-836-437    E-mail: biuro@bramykielce.com.pl

bramykielce.com.pl - bramy, rolety i bramy garażowe - Kielce

 Powered by: www.cdx.pl